Anlatımlı bebek örgü modelleri

2020 bebek örgü modelleri yılı olarak ilan edelim ve herkes kendi dünyasında hayal ettiği örgüleri örsün. Eskiden örgü örmek çok popülerdi ve dışarıdan hazır giyim alma hem imkanı yoktu hemde bu kadar revaşta değildi. Eski zamanları hatırlarsanız anneler, annaeanneler, babaanneler hep ellerinde örgü hem mutlular hemde torunlarına, evlatlarına ve sevdiklerine ilk bebeklikten büyük yaşlara kadar örgül kıyafetler örerlerdi.

Bebekler ilk doğduğunda çevredeki akrabalar birden fazla örer ve hediye ederlerdi. Şu anki zamanda olduğu gibi hazır giyim alma derdi yoktu. Hemde acaba ne hediye alsam diye dert edinmektense hemen şişler ele alınırdı ve o zamanın modelleri örülürdü hemde çok kolay bir şekilde tamamlanırdı.

Geçmişten bugüne el emeği, göz nuru bu örgü modelleri ne yazıkki günümüzde hazır giyimlerin popüleritesinin armasıyla birlikte meraklısı azaldı diyebiliriz. Yeni mode birbirinden farklı ve bir çok renk tonlarında hazır giyim ürünler bulsanızda ne yazıkki o ürünlerin manevi olarak pek önemi yok gibi. Ancak günümüzde nesilden nesile devam eden örgü modellerini hala yaşatmaya çalışan bayanların hatta erkeklerin sayısıda az değil.

Unutmayın el işi ile yapılan her hem maddi hem manevi olarak daha değerlidir ve daha sağlıklıdır. Siz de yeni örgüye başladıysanız ve bebeklerinize, sevdiklerinize vs model arayışı içerisindeyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu bebek örgü modelleri yazısı tam da sizlere göre.

Anlatımlı Bebek Örgü Modelleri

anlatimli bebek orgu modelleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı bebek örgü modelleri

Bebeklerimiz ilk dünyaya gözlerini açtığında şüphesiz ilk giydirdiğimiz zıbın oluyor. Fakat hafta hafta, ay ay bebekler büyüdükçe mevsimlerden kışsa örgü yelekler, pantolonlar, kazaklar, hırkalar vs bebeklerinize örebileceğiniz modeller arasına girebilir. Ayrıca şunuda unutmayın ki bebekleriniz için cilt özelliklerine göre kendi insiyatifinizde seçeceğiniz bir çok seçenek yün ipler mevcut. Bebeklerin ciltleri hassas olduğundan hazır aldığınız ürünlerin bebeklerinizin vücuduna alerji yapma ihtimalinin olduğunu unutmayın. Ancak bebek cildine göre alacağınız bu iplerle diğer hazır satılan ürünlere kıyasla daha az cildinde tahriş oluşturur.

Bebek örgü modelleri anlatımlı örgü teknikleri arasından en pratik yapılabilen modeller arasındadır. Öreceğiniz modelin boyunun küçük olması ve sade bir model olması sebebiyle çok fazla örgü tekniği bilmenizede gerek yok. Artık youtube’de bir çok kanalda detaylı anlatımlar olduğu için videoları izleyerekte çok rahat yapabilirsiniz. Böylecelikle yapamam diyeceğiniz bir çok modelleri örerek harika modeller oluşturabilirsiniz.

Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı

bebek orguleri ve yapilislari - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı

Öreceğiniz modelde en dikkat etmeniz gereken bebeğinizin kaç aylık hatta kaç günlük olduğunu baz alarak ona göre model araştırmalısınız Hiç şüphesi bebekler çok hızlı bir şekilde büyüdükleri için 1 hafta bile örgü örerken önemli bir etken olabiliyor. Hevesle başlayıp bitirdiğiniz o göz nuru modellerin bebeklerinize küçük gelmesi tam bir hayal kırıklığı olabilir. Ancak tabiki buraya kadar bahsettiklerimiz sizin bebeğiniz değil ise yoksa herkes kendi bebeğinin ne kadarlık olduğunda gayet iyi bilir.

Eskiden büyüklerimiz yada çevremizdeki tanıdıklarımız hep bir numara büyük al büyüyüncede giysin derdi. Bebek örgü modelleri ve yapılışları bebeğinizin cinsiyetine göre farklılık gözetebilir. Bunun nedeni kız bebek örgü modellerindeki figür ve desenlerle erkek bebek örgü modelleri arasındaki figür ve desen farklılık göstermektedir.

Bebek Örgü Modelleri 2020 Modası

bebek orgu modasi - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Bebek Örgü Modelleri 2020 Modası

2020 yılı örgü modelleri açısından gerçekten çok fazla rağbet gören bir yıl oldu. Malum global salgın sonrasında insanlar evlerinden çıkmıyor ve bir çok kişi hem bu boş zamanda bebeklerine örgü örüyor hemde hobi amaçlı bir çok model araştırıyor. Ne yazıkki ülkemiz’de hazır ürünlerin satılmasıyla çok fazla hazır ürün satışları yüzünden bebek örgü modelleri neredeyse hiç rağbet görmez hale gelmiştir. Fakat hem insanlar kendileri örmeye başladı hemde mağazalarda bebekler için örgü modelleri raflarda fazlasıyla yer almaya başladı.

Bebek örgü modelleri 2020 yılında geçtiğimiz yıllara nazaran birazda olsa değişerek, kendinden desenli ve rengârenk modeller rağbet görmeye başladı.

Erkek Bebek Örgü Modelleri

erkek bebek orgu modelleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Erkek Bebek Örgü Modelleri

Örgü diyince akla ilk gelen kız bebek örgü modelleri olmakta ancak unutmayınki örgü’de cinsiyet yoktur, hatta bırakın örgü modellerini örgü ören erkeklerde gerçekten fazlasıyla bulunmakta. Ancak kız bebek ile erkek bebek örgü modelleri arasında farklılıklar mevcuttur. Cinsiyetler arası farklılıklarda en çok dikkat edilenler arasında renk seçenekleri önde gelmektedir.

Erkek bebekler genel itibari ile klasik olarak mavi ve tonları kız bebekler için ise yine klasik pembe ve tonları tercih edilmektedir. Erkek bebek örgü modelleri için mavi size çok banel ve sıradan geliyorsa ortak olarak kullanılan renkler arasında olan beyaz rengi seçebilirsiniz. Beyaz renk dışında yine ortak olarak kullanabileceğiniz bir diğer renkler ise sarı ve yeşik tonlar yine her iki cinsiyet bebekler için oldukça uygundur.

Nako Bebek Örgü Modelleri

nako bebek orgu modelleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Nako Bebek Örgü Modelleri

Örgü denince akla ilk olarak ip modeli sorsak herkes şüphesi Nako ipler der. Nako’nun bir çok ip noktasında hem yılların getirmiş olduğu deneyim ve kalite ile kendini kanıtlamış bir çok ürün var. Nako iplikler örgü dünyasının en bilinen ve en zirvedeki ismi diyebiliriz Evet, örgü modellerinin her ne kadar birbirinden farklı modelleri olsada örgü iplerinin de aynı şekilde insanlar tarafından oluşturulmuş bir moda var.

Nako bebek örgü modelleri ile yapacağınız örneklerde ilk başta dikkat etmeniz gereken, kolay dökülen saçaklı ipler, naylon ipler değilde onların yerine daha çok az pamuklanan ve bebeğinizin sağlığı açısından yüzde yüz pamuk ipleri tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Bebek Örgüleri

bebek orguleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Bebek Örgüleri

En beğenilen ve en gözde moda bebek örgüleri google’de araştırdığınızda hazır olarak satılan ürünlerden daha hoş ve daha kaliteli tasarımları bulmamanız içten bile değil. Tabi her modeli herkesin öremeyeceğini bazen profesyonellik gerektirebileceğini burdan hatırlatmış olalım. Ancak biraz uğraş ile kendi modellerinizi kendiniz bile yapabilirsiniz.

Örgü Modelleri ve Yapılışı

orgu modelleri ve yapilislari anlatimli - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Örgü modelleri ve yapılışları

Yukarıda ifade ettiğimiz bebekler için yapılan modellerin kolaylığından bahsetmiştik ancak şunuda unutmayalımki bu söylediğimiz sade olan modeller için geçerlidir. Bazen yapacağınız modelin detayları uğraştırıcı olabilir. Örgü el beceriniz yeni ise örgü modelleri ve yapılışı ile daha sade modeller seçebilirsiniz.

İlk olarak tavsiye edeceğimiz düz bir kazak ya da hırkayla başlayabilirsiniz. Düz ve desensiz tek renkli sade modeller seçerseniz hem örgüye olan hevesiniz kaçmaz hemde daha az uğraşırsınız.

Erkek Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Açıklamalı

erkek bebek orgu yelek modelleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Erkek Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Açıklamalı

Erkek bebekler için örgü modellerinden yelek örmek istediğiniz de kız bebeklere göre bir nebze daha kolaydır. Bunun nedeni kolda bulunan genişliğin kız bebeklere nazaran daha fazla bırakılması örerken daha rahat örmenize yardımcı olur.

Erkek bebek yelekleri ve örgü modelleri açıklamalı olarak sitemiz’de bir çok model bulabilirsiniz.

Erkek Bebek Yelek Modelleri ve Yapılışı

erkek bebek yelek modelleri ve yapilislari - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Erkek Bebek Yelek Modelleri ve Yapılışı

Erkek bebeklerde yelek örerken en başta örmeye bel civarından başlamanız daha kolay olmasına vesile olur. Mevcut bebeğinizin ölçülerini mevcut ölçülerinden biraz daha büyük örebilirsiniz.

Erkek bebek yelek modelleri ve yapılışı seçeceğiniz model, kullanacağınız ip ve tasarıma bağlı olarak değişebilir. Kullanacağınız ipinizin kalınlığına göz önünde bulundurularak ilk atcağınız başlangıç sayısı da değişir.

Anlatımlı Bebek Yelekleri

anlatimli bebek yelekleri - 2020 Bebek Örgü Modelleri
Anlatımlı Bebek Yelekleri

Örgü örmek yaş sınırı olmaksızın her yaştan örgü severler yaşınız kaç olursa olsun, hatta en son örgü öreli seneler geçmiş olsada yeni modeller ve anlatımlarıyla çok şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Web sitemiz’de arama bölümünden anlatımlı bebek yelekleri yazarsanız bir çok model bulabilirsiniz.

İlk başladığınızda yapacağınız ilk model belkide tam istediğiniz gibi olmayacak ve hevesiniz kırılacak ancak bebeklerine değer veren bayanlar biraz daha gayret ile emin olun sizde başarabilirsiniz. İlk olarak ilmek nasıl atılır bunun tekniğini öğrenmenizde fayda var. Bir sonraki aşamada ters ve düz örgü nasıl yapılır bunu öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla kademe kademe öğrenebilirsiniz.

Yavaş yavaş öğrenmeye başladıkça hem eliniz alışacak hemde örgü örme konusunda kendinize güveniniz artacaktır. İlk öreceğiniz model unutmayın zor ve motiflerin bulunduğu bir model olmasındansa düz ve sade bir model seçmeniz daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları başlıklı makalemizde anlatımlı bebek örgü modelleri, bebek örgü ve bebek örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir