Yazlık Örgü Bebek Elbisesi

Yazlık Örgü Bebek Elbisesi

Yazlık Örgü Bebek Elbisesi ile bugün sizlerle kolay bir modele imza atacağız. Yaz aylarında kız bebeklerinizin üzerinde çok hoş görünecek ve çok kullanışlı, asla terleme yapmayacak yazlık bebek elbisesi çalışması birlikte yapacağız.

Elbisemiz iki parçadan oluşmaktadır, roba kısmımız bambu iple tığ yardımıyla örgü olarak örülecek. Belden aşağıki olan kısmımız etek kısmımızda hafif ve hoşbir, bebeğimizin kullanabileceği özelliklerde bir kumaşla beraber tamamlanacak.

Elbisemizin arka kısmını isteyen ön beden olarakta kullanabilir, bu tamamen sizin tercihinizle alakalı. Elbisenin robasını ince düğmelerle süsleyebilirsiniz, bu sayede rahatca bebeğinize giydirip çıkarabilirsiniz.

 

Malzemeler;

  • Kartopu (Bambu) örgü ipi – Renk No: K200 46
  • 2.5 Numara Tığ
  1. (Elinizin bolluğu ve sıklığına göre 2, 2.5 hatta eli çok sıkı olanlar için 3 numara tığ ile roba çalışmasını yapabilirsiniz)

Tavsiyemiz küçük bir örgüde çalışma yapmanız ve bu şekilde görerek elinizin sıklığını anlayarak örgünün duruşuna bakarak tığ numaranıza karar verebilirsiniz.

 

Yapılışı;

Üst yaka kısmından klasik yakadan başlamalı modeller gibi zincir çekerek elbisemize başlanıyor. 130 zincir çekerek elbiseye başlayabilirsiniz.

 

Diğer bebek örgü modellerini sitemizden kolayca bulabilirsiniz.

Yazlık Örgü Bebek Elbisesi Anlatımı

 

 

Bir önceki yazımız olan Tığ İşi Prenses Bebek Elbisesi Nasıl Örülür? başlıklı makalemizde tığ işi prenses bebek elbisesi, tığ işi prenses elbisesi ve tığ işi prenses kız bebek elbisesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir