Bebek Örgü Modelleri

En Güzel Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları

2020 bebek örgü modelleri ile sizde modayı takip edin. Önceden hazır ürünler bu kadar popüler ve çok çeşitlilik yoktu. İşin doğrusu herkesin almayı imkanı yoktu. O yüzden örgü modelleri eskiden daha popüler ve daha uygun maliyetliydi. Kadınlar misafirliğe gittiklerin de yada evde ev işlerinden kalan zamanlarında hep örgü örerlerdi.

İlk bebek doğduğunda sadece anneler değil etrafında bulunan tüm akrabalar bebek örgü modelleri örer ve hediye ederdi, böylecelikle kıyafet alma derdi olmazdı. Çervermizdeki eşimiz, dostumuz yada bizler hediye alacağımız zaman ne alsak derdi olmazdı modeller belliydi ve hemen kolları sıvayıp çok kısa sürede o el emeği örgüleri örerdik.

Bebek örgü modelleri - En Güzel Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları
Bebek Örgü Modelleri

Örgü modelleri günümüz de her ne kadar hazır ürünlerin çoğalması ve imkanların fazlalaşmasıyla birlikte rağbet azalsa da el emeği göz nuru yapılan örgüler nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor. Anneler bebeklerine ve çocuklarına, annanneler torunlarına örmeye devam ediyor ve edecek. Örgü aşk demek ve bu aşkı bir çok kadın yaşıyor ve hazır kıyafetlerin günümüz de çocuklarımıza verdiği zarardan haberdar insanlar var.

Hiçbir şey örgünün yerini tutmaz, dilerseniz çocuğunuza, dilerseniz yeğeninize, yada hiç tanımadığınız bir bebeğe örgü örmek istiyor ve bu konuda hangi modeli yapacağınıza karar veremediyseniz bebek örgü modelleri konusunda sizlere ilham olması açısından bu makale tam da size göre.

bebek yelek modelleri - En Güzel Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları
Bebek Yelek Modelleri


Bir düşünün insan doğduktan sonra temel ihtiyaçları başlar, yiyeceklerinin yanı sıra giyecekleri de önemlidir ve ilk olarak zıbın kullanılmaya başlar. Fakat bebeğiniz gelişmeye başladıktan sonra özellikle kış aylarındaysanız yelekler, pantolonlar, kazak ve hırka gibi modeller giydirmeniz gerekecektir. Bebekler doğduktan sonra ilk olarak zıbın kullanılmaya başlanır. Hem de yününüzü, ipinizi tamamen sizler özel olarak istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bebeğinize alerji yapan hazır giysiler yerine cildinin tahriş olmaması için örgü örerek yaptığınız modeller sağlıkları açısından da önem arz etmektedir.

Bebek örgü modelleri diğer örgü modellerine nazaran daha kolay ve pratik yapılabilen örgü türleri arasındadır. Sonuç itibari ile öreceğiniz şeylerin diğer örgü modellerine göre daha ufak olması ve bebeklerde sadeliğin hem kullanışlı hemde daha kullanışlı bir seçenek olmasından dolayı çok üstün beceriler gerektirmemektedir.

Orgu Modelleri ve Yapilisi - En Güzel Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları
Örgü Modelleri ve Yapılışı

Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışları


Bebeklerinize örgü örmeden önce bebeğinizin kaç aylık olduğunu tam olarak bilmelisiniz ve ona göre model seçimin de bulunmalısınız. Doğal olarak bebekler hızlı bir büyüme ivmesi yaşamaktadırlar ve bir kaç gün yada bir kaç haftalık büyümesi bile bir çok şeyi değiştirebilmektedir. Düşünsenize bir hevesle başladınız ve ördüğünüz örgü bebeğinize küçük geliyor, sizlerin nasıl bir hayal kırıklığı yaşayacağını az çok tahmin edebiliyoruz. Bu söylediklerimiz tamamen sizin bebeğiniz olmaması durumunda geçerli. Çünkü her anne bebeğinin kaç aylık yada kaç günlük olduğunu çok iyi bilir.

Bizim size tavsiyemiz halk arasında biraz büyük al seneyede giyer metoduyla bebeklere ördüğünüz örgüleri azcık daha büyük örmeniz durumunda hem şimdi hemde büyümeye devam ettikçe giyebilir. Bebek örgü modelleri kız yada erkek bebekler için farklılık göstermektedir. Kız ya da erkek bebekler için örülen modellerde gerek tasarım gerekse desen, figür gibi konularda farklılıklar vardır.

Bebek Örgü Modelleri 2020
2020 yılı örgü modelleri için yepyeni modellere yelken açtı diyebiliriz. Bir çok hanımefendi yepyeni modeller yapmak için kolları çoktan sıvadı bile. genç, yaşlı farketmeksizin modayı takip edip sevdiklerini mutlu etmek isteyen güzel kalpli insanlar ellerinde şişler belkide şu an makalemizi okuyorlar. Özellikle milenium yani 2.000’li yılların başlamasıyla birlikte ülkemiz de bebekler için hazırcılık ve cıvıl cıvıl hazır kıyafetlerin uygun fiyatlarla satılmaya başlamasıyla insanlar bebeklerinin sağlığını unutarak ne yazıkki bu furyaya akın akın katılmaktalar. Ancak hep beraber 2020 yılını bebek örgü giysilerinin tekrar raflara yerleşmesine vesile olacağına inandığımız bir sene olması ümidiyle.

Bebek örgü modelleri 2020 yılında geçmişe oranla bir miktar değişerek, kendinden desenli ve rengârenk modeller popüler olmaya başlayacak. Geçmişte örgü motiflerinde sağlanan farklılık artık daha basit ancak gösterişli modeller üzerinden oluşturulmaya çalışılacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir