Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü? - Yararları Neler?

Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü? – Yararları Neler?

Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü? – Yararları Neler?

Kozmetik ürün imal edilirken en hassas ve en dikkat edilmesi gereken ürünlerin başında geliyor. Bebeklerin ciltlerinin hassas bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak kullandığımız ürünlerede dikkat etmemiz gerekir. Bebekler için üretilen yağları sadece bebeklerde değil yetişkin insanlarda rahatca kullanabilir. Ancak bu yağları vücudumuzun nerelerinde kullanabiliriz bunu öğrenmemiz gerekir.

Bebek yağı ne işe yarar

Yeni doğan bebeklerde kullanılmasını çocuk uzmanları tarafından çokça tavsiye edildiğine şahit olmuşsunuzdur. Ancak bu bebek yağlarını alırken çocuk uzmanları ve sağlık bakanlığı tarafından onaylı olanları almanız çok önemlidir. Bu yağlar sayesinde yeni doğan çocukların ciltlerinin kuru kalmasını engellemiş ve nemlendirmiş olursunuz. Bebekler yeni doğduğunda daha yetişkin insanlara göre ciltleri hassastır. Bebeklerinize banyo yaptırdığınızda ciltleri kurur ve bebek yağı ile yapmış olduğunuz uygulamayla nem dengesi sağlanmış olur. Bebeklerde banyo sonrasında genellikle ciltlerini nemlendirmek için tercih edilen zaman dilimidir. Yukarıdada bahsettiğimiz üzere bebek yağı kullanımında hekimler tarafından ve güvenilir markaları olmakla birlikte kalitesiyle bilinen ürünler tercih edilmelidir. Çok fazla hassas olan bebeklerin cildinde tahrişler, kızarıklıklar oluşmaması için her zaman kaliteli ürünler tercih edin. Bebek yağı alırken bilmeniz gereken bir diğer husus ise paraben, kimyasal maddeler ve parfüm içeren ürünler tercih etmemenizdir.

Bebek yağlarının fiyatları

Ülkemizde ortalama olarak kaliteli bebek yağı ürün fiyatları 10 ile 30 TL arasındadır.

 

Yetişkinlerde bebek yağı kullanımı

Bebek Yağı Yüze Sürülür Mü? – Yararları Neler? Bebekler için üretilen bu ürün yetişkin insanlardada kullanılabildiğini söylemiştik. Peki yetişkinler için bebek yağları hangi alanlarda kullanılabilir hemen sıralıyalım;

 

Nemlendirici etki

Banyo sonrası bebeklerde nemlendirici etki için kullandığımız bebek yağlarını yetişkin insanlar içinde nemlendirici olarak kullanabiliriz. Bu sayede cildinizde oluşacak olan harika nemlendirici etkisine kavuşmuş olursunuz. Bebekler için üretilen ürünlerde daha sıkı denetim ve daha fazla dikkat gerektirdiğinden dolayı bu ürünleri kullanmanız güvenli bir nemlendirme ve ekonomik yöndende rahatlatıcı bir seçenek olmuş olur.

 

Bebek yağı yüze sürülür mü?

Gerek bebeklerinizde gerekse yetişkinlerde alın, çene ve yüz bölgelerin de bebek yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle makyaj yapan bayanlar için makyaj sonrası oluşan kalıntılardan kurtulmak adına cildinize makyaj temizleyici etkisi için bebek yağını güvenle tercih  edebilirsiniz. Kullanımı ise çok kolay. Bir pamuk yardımıyla yüz kısmınızda oluşturacağınız uygulamayla makyajınızı temizleyebilirsiniz. Hem makyaj’dan dolayı oluşan cildinizdeki hasarı bebek yaplarıyla onarıp beslerken ayrıca cildinizin temizlenmesinde de yardımcı olmuş olursunuz. Yüz, çene ve alın bölgesinde kullandığınız ürünlere çok dikkat ederek almalısınız bunun için piyasadaki kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durmanız sizleri bebek yağlarına yöneltmelidir böylelikle diğer ürünlere göre daha az kimyasal madde ve doğal bir ürün kullanmış olursunuz.

 

Bebek yağının saça faydaları

Saçlarınız için kullanmış olduğunuz kozmetik ürünler banyo veya saç temizliği sonrasında saçlarda kalıntı bırakabilir. Öyleki bu kalıntılar saç ve saç derisine yapışarak zarar verebilir. Bu tarz durumlarda bebek yapı kullanımıyla birlikte oluşan bu artık veya kalıntılardan kurtulmanız mümkün. Saç tararken en çok karşılaşılan ve en fazla sinir bozucu durumlardan birisi saçların birbirine dolanması ve tararken zor taranmısıdır. Bebek yağı uygulamasıyla saçlarınızı açabilir ve daha kolay bir tarama sağlayabilirsiniz.

 

Bebek yağı ile cildi koruma

Cildiniz soğuk zamanlarda daha çok kuruyacaktır ve bu durumda nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk kış günlerinde cildinize bebek yağını uygulayarak nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde soğuktan oluşan kurumaları hem nemlendirmiş hemde soğuktan cildinizi korumuş olur. Sadece soğuklarda değil aşırı sıcak olması durumunda da cildiniz kurur. Sıcak havalarda da aynı şekilde bebek yağı tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır.

 

Vücutta oluşan çatlaklara karşı bebek yağı

Bayanların hamilelik dönemi içerisinde bebeklerinin zarar görmemesi açısından her ürünü tercih etmemeleri ve bebeğim zarar görürmü düşüncesiyle temkinli bir şekilde cilt koruyucu ve bu tarz içerisinde kimyasal bulunduğundan dolayı bu ürünleri tercih etmezler.Ancak Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara karşı bebek yağı güvenle kullanabilirsiniz.

Şunuda unutmamak gerekir ki bu üretilen bebek yağları bebeklere uygun niteliklerde üretildiğinden dolayı bazen yetişkin bir bireyde tam olarak istenen etki oluşmayabilir. Bebek yağı kullanımında bir diğer bilinmesi gereken husus, bebek yağları yetişkinler için kozmetik bir üründen ziyade destekleyici etkisi olan bir ürün olduğunu bilerek kullanmanızda fayda var.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir