Çiçekli tesbih ucu iğne oyası

Gültenin İğne Oyası Tesbih Ucu Modelleri

İğne Oyası Tesbih Ucu Modelleri ile hediyelik, satış, maddi ve manevi bir çok değere sahip olabilecek modelleri sizlerle buluşturuyoruz. Birbirinden güzel bu modellere isterseniz bizler için en değerli ve en önemli namazlarımızın sonrasında kullanacağınız tesbihlerin ucuna yapabililirsiniz. Yine aynı şekilde süs olarak kullanabileceğiniz gibi çevrenizdeki sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İğne oyası yapmayı bilen hanımlar için iğne oyası tesbih ucu modelleri bir seçenek mevcut.

İğne Oyası ile Tespihleri Süsleme Vakti

Günlük hayatımızda ibadetlerimizi süsleyen tesbihlerimiz dahada bir süsleniyor. Çok zarif ve güzel modelleri bir arada bulabileceğiniz iğne oyası tesbih ucu modellerini aşağıdaki videolar halinde anlatımlı olarak sunduk, istediğiniz modeli izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Gül şeklinde iğne oyası tespih ucu modeli nasıl yapılır?

ilk olarak baklava biçiminde toplamda 2 adet örgü yapıyoruz. Daha sonrasında her iki tarafıda aynı uçlardan karşılıklı olacak şekilde birleştiriyoruz. Birleştirme sırasında orta kısımda mutlaka ufak olacak şekilde yuvarlak bir delik oluşturun. Saydıklarımızın hepsini yaptıktan sonra koni biçimde tutup çevirin, orta kısımdan dikiş yapılarak üst tarafından baktığınızda iç kısma doğru dönen bir gül şekli göreceksiniz. Aynı şekilde 3 baklavalı, 4 baklavalı, 5 baklavalı modelleri de yaparak en sonunda hepsini üst üste dikebilirsiniz ve dolgun bir gül modeli elde edebilirsiniz.

İğne oyası Zambak çiçeğinin yapımı

İğne oyası çiçekli tesbih ucu yapımı

Püsküllü Tesbih Ucu Yapımı

Küpe Çiçeği Tesbih Ucu Yapımı

Bir önceki yazımız olan Hercai Model İğne Oyası Yapımı başlıklı makalemizde hercai iğne oyası, hercai model iğne oyası ve Hercai Model İğne Oyası Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir