Çocuklar için Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Çocuklar için Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Çocuklarınız okula gidiyor ve her gün saçlarını yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ne kadar’da yorucu değil mi?

Kolay kolay çocuklarınızın saçlarının bozulmasını istemiyor ve görünümüde güzel olsun istiyor olabilirsiniz. Kolay okul saç örgü modelleri ile kendi oluşturacağınız model ile özgünlük ve farklılık oluşturabilirsiniz. En kolay ve farklı kız çocuğu saç modelleri nelerdir? Kolay balık sırtı çocuk örgü saç modeli nasıl yapılır? Mısır örgü çocuk saç modeli nasıl yapılır? En trend çocuklar için okul saç modelleri.

En beğenilen ve modası kolay kolay geçmeyen örgü saç modelleri, hem yetişkin insanların hemde çocuklar için kullanılan ve sevilen modeller arasındadır. Örgü saç modeli seçenekleri kısaca şöyledir;

  • Mısır Örgü
  • Halat Örgü
  • İkili Örgü
  • Fransız Örgü
  • Kafes Örgü
  • Balık Sırtı Örgü
  • Kılçık Örgü
  • Şelale Örgü

Yukarıda saymış olduğumuz örgü modelleri ile farklı seçenekler ve bir çok yöntem deneyerek hem kendiniz hemde çocuklarınız için güzel modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay kolay bozulmasın istiyorsanız ve şık durmasını istiyorsanız bu modeller tam size göre. Çocuklarınızı okula göndermeden önce bu modelleri örebilir ve günümüze uygun ideal saç modelleri yapmış olursunuz. Bu modelleri kullanabileceğiniz sosyal alanlar ise kısaca şöyledir; Okul, Düğün, Doğum Günü, Özel Günler, Nişan vs gibi bir çok sosyalleşmelerinizde bu modeller ideal olacaktır.

Kolay Saç modelleri nelerdir? Örgü saç modelleri ve yapılışları hakkında detaylı bilgi için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

cocuk sac orgu modelleri - Çocuklar için Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları
Çocuklar için Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Kolay ve Pratik Örgü Saç Modelleri Yapılışları

  1. Balık Sırtı Örgü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Tamamen sizlerin isteğine bağlı olarak tek yada çift olacak şekilde balık sırtı örgüsü yapabilirsiniz. Hemen hemen her zaman yaptığınız normal saç örgüsüne çok benzer. Aralarındaki tek fark sağ ve sol taraftan saç tutamları alacak şekilde örgüye devam edebilirsiniz.

2. Sepet Saç Örgü Nasıl Yapılır?

Sepet saç örgü modelini yapabilmek için ilk yapmanız gereken saçları başın etrafında toplayın. Örgüye başladığınız ve örme anında saçın çevresindeki tutamlarıda örgüye ilave edip sepet örgüyü baş etrafında görünmez tokalarla sabitleyebilirsiniz.

3. Taç Örgü Nasıl Yapılır?

Taç örgü modelinde balık sırtı model örer gibi modele başlıyoruz ve saçları kenarlardan ayırıyoruz. Mevcut yaptığınız işlemler birlikte örmeye devam ettiğiniz de taç şeklinin oluşmaya başladığını farkedeceksiniz. Bu modeli kendinize uygulayabilmeniz zor bir modeldir. Fakat çocuklarınıza kolay bir şekilde taç örgü modelini uygulayabilirsiniz.

4. Mısır Saç Örgü Nasıl Yapılır?

Mısır saç örgü modeline başlarken ilk olarak ön kısımlardan tutmak suretiyle saç tutamları ilave ederek bu şekilde devam edebilirsiniz. Sağ ve sol taraflardan ince saç tutamları alarak örgüye katıp uç kısımlara kadar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir